Doğal ürün organik balı saf haliyle nasıl kullanabileceğinizi; yüz, vücut ve saç bakım ürünü olarak, anti bakteriyel ve sakinleştirici etkisini; balın cilt için nasıl doğal bir nemlendirici olacağı, cilde elastikiyet kazandırma ve hücreleri koruması gibi az bilinen konuları araştırmacıların organik bal hakkında yazdıkları makaleleri ile bu yazıda derledik.

Oxford Üniversitesi’ndeki araştırmacıların Agustos.2020 ´de BMJ Evidence-Based Medicine bilim dergisinde yayınladıkları makalede ise, balın soğuk algınlığı ve öksürük için antibiyotiklerden çok daha etkili olduğu sonucuna varıldı.Organik BAL mucizesi – Bilinmeyen kullanım alanları 1

Ballı Yüz Nemlendiricisi

Yapılması gereken, bir tutam lavanta otunun üzerine ısıtılarak sıvı hale getirilmiş bal’ı dökerek 1 hafta kapalı bir kavanozda saklı tutmak.

Her 250ml. karışıma dökeceğiniz bir yemek kaşığı sıradan losyon ile, yüz nemlendiricisi hazır hale gelir.

Yara kremi olarak bal

3000´in üzerinde kişi ile yapılan ve PubMed´te yayınlanan bir araştırmaya göre, ameliyat sonrası ikinci derece yanıklar ve iltihaplı yaralar için balla tedavi, geleneksel tedavilerden daha etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Bu etki, balın anti bakteriyel ve antiinflamatuar özelliklerine bağlanmaktadır. Bal ayrıca sedef hastalığı, hemoroit ve uçuk gibi durumlara da yardımcı olabilir.

Organik Bal ile Cilt temizliği

Biraz bal ile ince deniz tuzunu iyice karıştırın ve cilde masaj yaparak dağıtın, ardından iyice durulayın. Hassas ciltlerde tuz da dışarıda bırakılarak bunun yerine biraz daha koyu bir bal kullanılabilir.

Öksürüğe karşı Organik bal

Balın içindeki iyileştirici enzimler 40 derece veya daha yüksek bir sıcaklıkta yok edildiğinden çayınıza veya sıcak sütünüze eklemeden önce 40 derecenin altına kadar soğumaya bırakılmalıdır.

Yapılan klinik deneylerde balın çocuklarda boğaz ağrısı ve öksürük için çok etkili olduğu, bazı durumlarda ise geleneksel öksürük ilaçlarından bile daha etkili olduğu gösterilmiştir.

Yüz bölgesi istenmeyen tüylere karşı bal

1 cay kaşığı Bal, 1 yemek kaşığı şeker ve birkaç damla limon karışımı ile cildi temiz tutmanıza ve uzun süre yüzdeki tüylerin kaybolmasına yardımcı olur.

Karışımı 3 dakika mikrodalga fırında beklettikten sonra, cildinize tam olarak uygun sıcaklığa geldiğini kontrol edin. Almak istediğiniz bölgeye uygulayın ve tüylerin uzama yönünün tersine doğru soyun.

Parazit öldürücü bal

Parazitlerden kurtulmak için kimyasal bir ürün kullanmak istemiyorsanız, balı denemelisiniz. Biraz bal, sirke ve suyu karıştırın. Karışımı parazitlere karşı kullandıktan birkaç gün sonra doğal yollarla az masraf ederek parazitlerden kurtulmuş olursunuz. Bu çözüm genellikle Güney Asya bölgesinde kullanılıyor.

Organik BAL mucizesi – Bilinmeyen kullanım alanları 2

Organik Bal ile Saç bakımı

Donuk ve cansız saçlar için harikalar yaratabilir.

Birkaç kaşık balı bir tutam zeytinyağı ile karıştırın. Ocakta veya mikrodalgada hafifçe ısıtın. Ilık macunu nemli saça eşit olarak dağıtın. Saçınızı bir duş bonesi ile örtün ve 30 dakika bırakın. Sonrasında İyice durulayın.

Organik Bal ile göz altı koyu halkaları giderme

Göz altınıza iyice bal sürdükten sonra, yaklaşık 10 dakika bekleyin. Ardından ıslak parmak uçlarınızı kullanarak cildinize 2 dakika boyunca masaj yapın. Sonra uygulanan bölgeleri soğuk suyla yıkayın ve son olarak göz bölgelerinize hafif bir göz nemlendirici sürün.

Alerji kızarıklıklarına BALLI çözüm

Vücudunuzun etkilenen bölgesine bal sürmeniz ve yıkamadan önce 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bal İçeriden gelen hastalıklarla savaşmak için metabolizmayı hızlandırdığı ve vücudun içeriden iyileşmesine yardımcı olduğu için günlük diyetinize de bal ilave edebilirsiniz.

Dudak çatlaklarını gidermek için Organik BAL kullanın

Bal, balmumu ve badem yağı ile bu sorunun çözümü son derece kolay ve etkilidir. Tek yapmanız gereken bu üç ürünü karıştırmak ve dudaklarınıza sürmek. Bu şekilde, birkaç hafta içinde beslenmiş dudaklar elde edersiniz.

ÖNEMLİ NOT:
  • Bal, sofra şekerinden daha az kalori içerir, ancak aynı zamanda diş çürüğüne yol açabilir ve iştahı canlandırabilir.
  • Bir yaşın altındaki çocuklara botulizm´e yol açabileceğinden kesinlikle bal verilmemelidir.

Leave a Reply